Milyarder Yatırımcı: ‘Kripto Paralar Yok Olacak! BTC Sıfıra Gidecek’

Quantum Fund’ı milyarder yatırımcı George Soros’la birlikte kuran deneyimli yatırımcı Jim Rogers, Bitcoin dahil tüm kripto paralar için konuştu. Bunların, bir gün ortadan kaybolmasını bekliyor. Bitcoin’in “sıfıra” gideceğini öngördüğünü vurguladı. Rogers, “Kriptoya karşı oldukça şüpheciyim. Uzun sürmesini beklemiyorum… Kripto para biriminde uzun vadeli bir değer görmüyorum.” dedi. İşte detaylar…

Jim Rogers, kripto paralar konusunda şüpheci

Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesini belirleyen son fiyat patlamasına rağmen, deneyimli yatırımcı Jim Rogers, kripto para birimine ve daha geniş kripto piyasasına şüpheyle yaklaşmaya devam ediyor. Rogers, George Soros’un Quantum Fund ve Soros Fund Management’ın kurucularından olan eski iş ortağıdır. Rogers geçen hafta India Today kardinaller toplantısında kripto çılgınlığına soğuk su döktü ve şunları söyledi:

Kriptoya karşı oldukça şüpheciyim. sürmesini beklemiyorum. Artık bazı insanlar için muhteşem bir şey oldu. Benim için öyle değil ama kripto para biriminde uzun vadeli bir değer görmüyorum. İnsanların kullanabileceği gerçek şeylere, Bitcoin’e güvendiğimden daha fazla güveniyorum. Pirinç ya da şeker olması önemli değil. Pirincin her zaman değerli olacağını biliyorum. Her zaman öyledir. Bitcoin’in her zaman değerli olacağını bilmiyorum. Bitcoin bir gün yok olacak ve sıfıra inecek.

Emtialar kaybolmayacak

Öte yandan şeker gibi emtiaların değerinin kaybolmayacağının altını çizdi. Şekerin değerinin bir gün ortadan kaybolup sıfıra inmeyeceğine dikkat çekti. Dahası Rogers, Bitcoin’in altın ve gümüş gibi güvenli liman varlıklarının yerini alma yeteneğinden şüphe ediyor. “Bitcoin’in altının yerini alacağını düşünmüyorum ve gümüşün yerini alacağını da düşünmüyorum” dedi. “Belki de ben hatalıyım. Belki de tüm altın ve gümüşümü satıp Bitcoin almalıyım. Ancak görebildiğim kadarıyla dünyadaki çoğu insan altın ve gümüşü anlıyor ama çoğu Bitcoin’i anlamıyor.” diye ekliyor.

Rogers ayrıca Bitcoin veya başka herhangi bir kripto para birimine sahip olmadığını da doğruladı. Nereden altın veya bitcoin satın alacağı sorulduğunda şu cevabı verdi:

Hiç Bitcoin satın almadım. Hiçbir zaman Bitcoin satmadım veya açığa vermedim. Gördüğünüz gibi çok fazla altın ve gümüşüm var. Benim görüşüme göre, kripto para birimleri görünüşe göre iyi ticaret araçlarıdır… Bir gün hepsinin ortadan kaybolmasını bekliyorum. Birçoğu zaten ortadan kayboldu.

Rogers, hükümetlerin Bitcoin’i yasaklayacağını iddia ediyor

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi, ünlü yatırımcı uzun zamandır kripto paraya şüpheyle yaklaşıyordu. 2021’de hükümetlerin kripto para birimlerini yasaklayabileceği gerekçesiyle Bitcoin satın almayacağını söyledi. Bunu 2022’de hükümetin kriptoyu tüm yönleriyle kontrol etme ve düzenleme arzusunu vurgulayarak takip etti. Bu yılın şubat ayında Bitcoin’in paraya dönüşme potansiyeli konusunda daha fazla şüphe uyandırdı.

Rogers’ın şüpheciliği kripto para birimlerinin ötesine uzanıyor. Ayrıca alternatif rezerv para birimleri araştıran ülkelere işaret ederek ABD dolarının potansiyel düşüşü konusunda da uyarıda bulundu. Çin yuanını doların rakibi olarak görerek doların değeri daha da düştükçe ABD’nin zarar göreceğini öngördü. Ayrıca bir sonraki durgunluğun hayatındaki en kötü durgunluk olmasını bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x