Halka Arz Fırtınası: Yatırımcıları Şaşırtan Yükseliş!

Borsa İstanbul’un (BİST) bayram tatilinin ardından yeni haftaya 9 bin 787 puandan başlangıç yaptığı görüldü. Ancak haftanın ikinci gününde kırmızı mumları yakarak 9 bin 629 puandan açılış yapan BİST 100, düşüş eğilimini sürdürdü. Bu sırada, çiçeği burnunda bir halka arz tavanı bozarak yatırımcıları şaşırttı.

ENTRA HİSSELERİNDE TAVAN SEYRİNİN SONU

Mart ayının sonlarına doğru halka arz olan ve 4 Nisan’da işlem görmeye başlayan Ic Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş.’nin ENTRA hisseleri, haftanın ikinci gününde tavan seyrini bozdu. 10 TL’den halka arz edilen hisseler, 5 gün boyunca tavan yapmış olsa da 6’ncı güne bu seyrini taşıyamadı.

Hisseler, 16,1 TL’ye kadar yükselerek dikkat çekmişti. Ancak bugün açılışta tabana koşarak yüzde -6’dan işlem görmeye başladılar. Açılışı 15 TL’den yapan hisseler, kısa bir yükselişin ardından tekrar düşüşe geçti.

HİSSELER GÜNLÜK YÜZDE 6 DEĞER KAYBETTİ

Hisseler, günlük bazda yüzde 6’ya yakın bir değer kaybı yaşadı ve yazım sırasında 15,14 TL’den işlem görmeye devam ediyorlar. Ancak haftalık bazda yatırımcılarına yüzde 13,75 kazandırdıkları göz önüne alındığında, hisselerin genel performansı dikkat çekici.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x